Beş günlük yoğun lab çalışması içeren Oracle 11G Database: Introduction to SQL eğitiminin sonunda katılımcıların Oracle 11G veritabanını kurabilecek, sorgu yazmak için gerekli araçları kullanabilecek, Oracle veritabanı üzerinde gelişmiş SQL sorguları yazabilecek ve Oracle veritabanındaki objeleri (table, view,index,sequence,synonym) kullanabilecek seviyede bilgi donanımına sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Oracle 11G Database: PL/SQL Programming eğitimi katılımcıların Oracle 11G veritabanı üzerinde procedure, function, package, trigger gibi objeleri etkili bir şekilde yaratabilmelerini öğretmeyi, cursor yazımı ve dynamic sql yazımı gibi PL/SQL tekniklerini öğretmeyi, yazdıkları programlardan mail gönderme ya da yazdıkları programların belirli sürelerde otomatik olarak çalışmasını sağlayacak paketlerin kullanımı gibi gerçek hayat çalışmalarını da öğretmeyi amaçlamaktadır. 5 günlük bu eğitimde yoğun örnek ve lab çalışması yer almaktadır.

Oracle Veritabanı Yöneticiliği eğitimleri temeli olan "Oracle 11G Database: Administration I" eğitiminde Oracle mimarisi anlatılmaktadır. Eğitim süresince Oracle 11G veritabanını kurmak ve çalışma ayarlarında değişiklikler yapmak, veritabanını yedeklemek ve yedekten dönmek, veri transfer etme yöntemleri, “Bu tabloyu kim silmiş?” sorusuna cevap verebileceğiniz auditing teknikleri, veritabanı güvenliği, kullanıcı ve hakların yönetimi, performans gözlemleme konularına yer verilecektir.

Querying Microsoft SQL Server 2014 eğitimi, günlük işinde yönetim, raporlama ve programlama gibi amaçlarla SQL sorguları yazmayı öğrenmesi gereken kişiler için hazırlanmıştır. Eğitim sonunda katılımcıların temel SQL sorgularını yazabilecek seviyede bilgi birikimine sahip olmaları amaçlanmaktadır. Bu eğitimi tamamlayan katılımcılar sonrasında SQL Server 2014’le ilgili ileri seviye eğitimlere katılarak, SQL Server Geliştirme, SQL Server Yönetim, SQL Server İş Zekası ya da SQL Server Sorgu Performansı gibi ileri konularda yetkinliklerini çoğaltabilirler.

5 gün sürecek olan "Oracle 11G Database: Administration II" eğitiminde ileri veritabanı yedekleme ve yedekten dönme teknikleri, gerçek hayat senaryoları eşliğinde aktarılmaktadır. “Control File kaybı, redo log kaybı, block corruption durumu” eğitimde işlenen senaryolardan birkaçıdır. RMAN’in kullanımını ve parametrelerini öğrenmek, Flashback teknolojisi, veritabanı performansını izlemek, Scheduler ile işleri otomatik çalışır hale getirmek, veritabanı memory, disk ve diğer kaynaklarını yönetmek ve globalization bu eğitimin başlıca yer verdiği konulardır.

Veritabanı yönetim sistemleri üzerinde tutulmakta olan verilerin analizinin yapılabilmesi ve şirket geleceği için önemli kararların alınabilmesi, etkili bir raporlama sistemine ile doğru orantılıdır. "Effective Report Design Techniques" eğitiminde raporlama araçlarından bağımsız olacak şekilde genel raporlama teknikleri ile incelenmektedir. Kurumsal karne, dashboard, tablo, matrix ve grafiklerin kullanımı, hangi durumda hangi renklerin tercih edilmesi gerektiği gibi etkili rapor hazırlama ile ilgili teknikler katılımcılara gösterilmektedir.

Developing Microsoft SQL Server 2014 Databases eğitimi, yeni SQL Server veritabanları yaratıp geliştirmesi ya da var olan veritabanlarında ek geliştirmeler yapması gereken kişilerin veritabanı geliştirme becerilerini sunmaktadır. Eğitim daha önceki sürümlerle ilgili bilgisi olmayanlar için her yönüyle SQL 2014’de geliştirme yapmayı anlattığı gibi, önceki sürümlerde bilgileri olanlara 2014’le gelen geliştirme özelliklerini de kapsar. Yönetsel sorumlulukları olanlar için de özellikle indeksler ve In-Memory Tables gibi konuları içeren modüller mühimdir. Alt sürümleri kullananlar için, geliştirme eğitimini 2014 versiyonu üzerinden almak daha uygun olacaktır. Eğitim, alt sürümlerdeki geliştirme özellikleri kapsar ve ayrıca ileride yükseltme yapmaya hazırlık olarak yeni özellikleri de işlemiş olur.

Implementing a Data Warehouse with Microsoft SQL Server 2014 eğitimi, bilgi çalışanlarını destekleyecek bir iş zekası platformu oluşturmak için gerekli becerileri kapsar. Eğitimin sağladığı beceriler arasında bir veri ambarı yaratmak, SQL Server Integration Services ile ETL uygulamak, SQL Server Data Quality Services ve SQL Server Master Data Services kullanımıyla veriyi doğrulamak ve temizlemek konuları mevcuttur. Eğitim, veri ambarı geliştirme konusunda yeni çalışmaya başlayanlar için uygun olduğu gibi, daha önce SSIS eğitimi almış kişiler için de 2014’de gelen önemli yeni özellikler ve veri ambarı tasarım yaklaşımını içermesi açısından çok fayda sağlayacaktır.

Sizi Hemen Arayalım
Sizi Hemen Arayalım