Configuring and Troubleshooting a Windows Server 2008 Network Infrastructure eğitiminin sonunda katılımcıların Windows Server 2008 R2 Network Servislerinin kurulumunu yapabilecek ve sorun giderebilecek seviyede bilgi birikimine sahip olmaları amaçlanmaktadır. Katılımcılar güvenli network erişimlerini kurmak, yönetmek ve bakımını yapmakla birlikte yüksek erişilebilirlik ve depolama teknolojilerini de gösterilecektir. Eğitimde ağırlıklı olarak Windows Server 2008 ve TCP/IP tabanlı network üzerinde kullanılan network teknolojileri konusunda bilgi seviyelerini artırabilecek olan katılımcılar ayrıca sunucuların nasıl korunacağını ve güncelleme prosedürlerinin nasıl uygulanacağını da öğreneceklerdir.

Troubleshooting and Maintaining Cisco IP Networks eğitiminin sonunda katılımcıların network altyapısı, performans yönetimi, network tasarımına dair bakım ve problem çözümü konularında yeterli seviyede bilgi donanımına sahip olmaları amaçlanmaktadır. Eğitim süresince Switching ve Routing'e ek olarak, network güvenliği, kablosuz çözümler, IP üzerinden ses ve video iletimi ile IPv6'ya dair konular pratik olarak gösterilecek ve gerçek örnek senaryolar üzerinden anlatılacaktır.

5 gün boyunca bundle olarak düzenlenen Interconnecting Cisco Networking Devices 1 - 2 eğitiminde Kampüs networklerinde karşılaşılan routing, performans ve ölçeklenebilirlik konularında pratik uygulamalardan bahsedilecek. Katılımcıların STP, VLAN, static route, OSPF, EIGRP routing protokollerini devreye alma imkanı bulacağı eğitimde, ileri routing ve switching konuları ile gerçek senaryolar ele alınacak ve katılımcıların günlük hayatlarında karşılarına çıkan sorunlar ile başa çıkabilmeleri öğretilecek. Interconnecting Cisco Networking Devices 1 - 2 eğitimi sonunda katılımcıların CCNA sertifikasyon seviyesinde bilgi birikimine sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Check Point Certified Security Administrator (CCSA) R77 eğitiminde katılımcılara, Check Point Security Gateway’lerin ayarlanması için gerekli temel kavramlar öğretilecek olup, eğitim sonunda katılımcıların güvenlik politikaları oluşturabilecek, güvenli bir ağı yönetip gözlemleyebilecek seviyede bilgi birikimine sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Implementing Cisco MPLS eğitimin sonunda katılımcıların Label and Tag Distribution Protokolü, MPLS VPNs/VPN deployment modelleri, Multi-protocol BGP ve MPLS VPN konularında konfigürasyon, entegrasyon ve yönetim becerileri kazanmaları amaçlanmıştır.

Kampüs networklerinde switching, günümüz bilgi teknolojileri dünyasında hayati öneme sahiptir. MSTP, VRRP ve HSRP gibi güncel ve gelişmekte olan teknolojileri uygulayabilmek için birçok teknolojiyi beraber kullanmak lazımdır "Cisco IP Switched Networks" eğitiminde ileri switching konuları pratik ağırlıklı olarak, örneklerle ele alınacak olup katılımcıların günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlarla başa çıkabilecek seviyede bilgi donanımına sahip olmaları amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra eğitimde kampüs networklerinde karşılaşan switching, routing, performans ve ölçeklenebilirlik gibi konularda pratiğe yönelik uygulamalar dan bahsedilecek ve bu konulara ağırlık verilecektir.

CCNA'in ilk modülü olan "Interconnecting Cisco Networking Devices 1" eğitiminde, Network Altyapısı, Sistem altyapısı, OSI katmanları, Wireless Standartları, Kablolama Standartları, Router konfigurasyonu gibi konular hakkında bilgiler yer almaktadır.

CCNP Security sertifikasyon eğitimlerinden biri olan Securing Networks with Cisco Routers and Switches (SECURE) eğitiminin sonunda katılımcıların Cisco Router ve Switch tabanlı network'lerin güvenlik teknolojileri ve özellikleri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmaları amaçlanmıştır. Eğitim içeriğinde Cisco IOS Intrusion Prevention System (IPS), firewall, IPSec ile güvenli tünel, virtual tunnel interface / dynamic virtual tunnel interface (VTI / DVTI), Group Encrypted Transport VPN (GET VPN), Dynamic Multipoint Virtual Private Network (DMVPN), Secure Sockets Layer (SSL) VPN ve gelişmiş switch güvenlik özellikleri konuları da içermektedir.

Sizi Hemen Arayalım
Sizi Hemen Arayalım