Enterprise Voice and Online Services with Microsoft Lync Server 2013 eğitimi sonunda katılımcıların, Microsoft Lync Server 2013 Sunucu mimarisinin sağladığı anlık mesajlaşma, görüntülü konferans, PSTN/ analog telefon iletişimi, mobil aygıt iletişimi, Enterprise Voice implementasyonu ve Lync Online gibi özellikleri kavraması hedeflenmiştir. Eğitim süresince Lync Server 2013 çözümünün gelişmiş bileşenlerinin tüm özelliklerine değinilecek ve bu bileşenlere ait tasarım konuları yer alacaktır. Eğitim kapsamında Lync Server 2013 mimarisinin harici erişim altyapısına ait tasarım bilgisi ve tecrübe aktarımı da yer verilmiştir.

System Center 2012 Service Manager eğitiminde katılımcıların, BT organizasyonlarının destek hizmetlerini kesintisiz ve planlı bir şekilde yürütebilmesi için System Center 2012 Service Manager platformunun kurulması, yapılandırılması ve yönetimi konuları hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmaları amaçlanmıştır. Bununla birlikte ITIL ve MOF süreçlerinin de incelenmesi ve çeşitli operasyonların otomatize edilebilmesi için System Center 2012 Orchestrator ve System Center 2012 Operations Manager ile entegrasyonu konuları da işlenecektir.

Beş gün sürecek ve tamamen IT profesyonelleri için hazırlanan Implementing Microsoft Azure Infrastructure Solutions eğitimi ile IT Pro’ların Microsoft Azure bulut hizmetlerinin kendilerini ilgilendiren bölümleri öğrenmeleri hedeflenmiştir. Microsoft Azure altyapı bileşenlerini oluşturan sanal makinelerin (virtual machines), sanal ağların (virtual network) ve storage’ların (depolama) konfigürasyonu, yönetimi ve operasyonel işlemlerinin (migrating, extending, running, managing ve monitoring) bulut üzerinde nasıl yapılacağının yanı sıra Azure Web Sites, Azure Active Directory, Azure SQL, Mobile Service ve Media Service gibi konulara da yer verilecektir.

Core Solutions of Microsoft Skype for Business 2015 eğitiminde 5 gün boyunca Skype For Business 2015 ürünün planlanması, kurulumu, konfigüre edilmesi ve yönetimi konuları anlatılacaktır. Katılımcılar; çoklu lokasyon ve yüksek erişilebilir şekilde Skype For Business 2015 ürünün anlık mesajlaşma, konferans, kalıcı sohbet, arşivleme ve izleme özelliklerinin kurulumunu görecekler. Bu eğitim Skype For Business 2015 ürünün şirket içerisinde yönetilmesi ve konfigüre edilmesinin yanında Skype For Business Online ürünü ile beraber kullanılması ve önceki sürüm olan LYNC’den Skype For Business 2015 ürününe geçiş senaryolarını da yer almaktadır.

Microsoft Exchange Server 2016 eğitimi sonunda katılımcıların, Microsoft Exchange Server 2016 yapısının tasarımı ve gelişmiş yönetimi ile ilgili tecrübe ve bilgi donanımına sahip olması amaçlanmaktadır. Exchange Server 2016'da sesli mesaj mimarisinin planlanması ve yönetimi, lokasyonlar arası yüksek erişebilirlik özelliklerinin planlanması ve uygulanması, mesajlaşma güvenliğinin tasarımı ve uygulanması, Exchange Online entegrasyonunun planlanması, Exchange Server 2016’e yükseltme ve geçiş senaryolarının planlanması ve yönetimi konularına da yer verilmektedir.

Microsoft Skype 2016 eğitiminde katılımcılar iş hayatlarını Skype programını kullanarak nasıl kolaylaştırabileceklerini, Skype üzerinden video konferans ve toplantılar planlamayı, kişi arama seçeneklerini, masaüstü ve dosya paylaşımını, sesli ve görüntülü arama yapmayı ve mobil kullanım gibi detaylı seçenekleri uygulamalı olarak anlatılacak ve gösterilecektir.

Securing Windows Server 2016 eğitimiyle katılımcıların Server 2016’da güvenlik ürünlerini ve geçiş hizmetlerinin nasıl yapıldığını ve yönetimi hakkında bilgi sahibi olurlar; Server 2016’da bulunan yenilikleri görebilir bu bilgilere sahip olmaları amaçlanır.

Office 365 & Geçiş Senaryoları eğitimi ile katılımcıların on-premise’de kullanılan yapıları öğrenerek, bu yapıları Office 365’e nasıl taşıyacağını, Office 365’in ne olduğunu, kullanım amaçlarını ve Office 365 üzerindeki yan ürünleri öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

Sizi Hemen Arayalım
Sizi Hemen Arayalım